Уест Хям вкара два пъти в добавеното време, за да победи борещия се Евертън
Breaking News | 2024-03-02 | 22:09:34

Уест Хем вкара два пъти в добавеното време, за да стигне отзад на Гудисън Парк, след като смесеният следобед за нападателя на Евертън Бето завърши с поражение с 3-1.

Изкупителният гол на португалския нападател, след като пропусна първата дузпа на Карамелите за сезона, изведе отбора му напред, но радостта му беше кратка.

Кърт Зума изравни в рамките на шест минути, а след това Томас Соучек, с брилянтен удар от външната страна на крака в 91-ата минута беше последван от откъсването на Едсон Алварес, като серията без победа на Евертън беше удължена на 10 мача.

Седмица, която започна с новини за 10-то на Toffees отнемането на точки беше намалено на шест, което ги извади от зоната на изпадащите, завърши с повече обвинения и въпроси.

Решението на мениджъра Шон Дайш да изпусне Доминик Калвърт-Люин след 20 мача без гол изглеждаше направо от това, разбираемо, но когато Бето пропусна две добри ранни възможности и след това дузпата му беше спасена от Алфонс Ареола, започна да изглежда като хазарт, който се е объркал.

Да кажем началото на кариерата му в Евертън след неговите £24 милиона лятното преместване от Удинезе не беше впечатляващо, е нещо като подценяване.

Въпреки гола при дебюта си срещу Донкастър от Втора лига в Carabao Cup през август, той правеше едва шестия си титуляр във Висшата лига и въпреки че отбеляза гол по-скоро от Калвърт-Люин – преди три месеца – един гол в първенството в 21 предишни изяви не беше добра възвръщаемост.

Въпреки това, малко след почивката португалецът отбеляза с глава центрирането на Джеймс Гарнър, отговаряйки след неговото решение да се засили за дузпата, беше посрещнато с известно безпокойство.

Дуайт Макнийл трябваше да удвои преднината си от квадратния пас на Джак Харисън, но Ареола удържа удара си от близко разстояние и те платиха за това като шест минути след като поведе, Зума, който прекара един сезон под наем в Евертън, кимна в ъгъла на Джеймс Уорд-Проус.

Това беше сигнал за отваряне на играта, но това бе в полза на гостите, които имат повече качество в техния отбор и това се оказа, когато Соучек удари центрирането на Мохамед Кудус в добавеното време.

Алварес наказа още повече Евертън с още по-късна контраатака, докато Уест Хем записа едва втората си победа в осем мача като гост за да се премести на седмо място.

Първото полувреме не даде индикация за драмата, която ще последва, тъй като Бето пропиля двата най-добри шанса на Евертън, преди да пропусне дузпата, отсъдена, след като неговият отцепен пас удари ръката на Зума.

Реферът Крейг Поусън беше посъветван от VAR да отиде при монитора край терена и той отмени решението си, но мърморенето, когато Бето се идентифицира като човека, който ще изпълни дузпата – първата им в Гудисън от 14 месеца – нямаше да направи много за увереността на нападателя.

Слабият му удар беше удобно спасен от Ареола и дори проверката на VAR за посегателство не можа да спести смущението.

Уест Хям, току-що след победата с 4-2 над Брентфорд в понеделник , бяха разочароващи с нисък удар на Алварес, единственото нещо, което ангажира Джордан Пикфорд в полувреме, в което изглеждаше, че нито една от страните не искаше да доминира над топката и в резултат на това и двете имаха лошо притежание.

Ареола продължи да беше по-заетият вратар и той отклони удара на Макнийл точно след почивката, но беше безсилен да спре удара с глава на Бето, след като той надскочи Константинос Мавропанос.

Ударът на Зума с глава над Гарнър, пазещ далечната греда, възстанови равенството и мачът започна с Отразен удар на Бето, който се отклони от Алварес и принуди Ареола да спаси при пълно разтягане, като Сучек изчисти удара на Абдулайе Дукур от линията от корнер.

Пикфорд брилянтно потуши удара на Кудус от близка дистанция след удара на Чуковете нападателят прескочи Джеймс Тарковски и Бен Годфри, преди Калвърт-Люин, вместо Бето, да тества Ареола от дистанция.

Уест Хям обаче завърши по-силно, тъй като превъзходният им атакуващ натиск отново подчерта недостатъците на Евертън.